2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenimizi Kutladık..

Datça Amfi Tiyatro'da düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet törenimize Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Datça Kaymakamı, Datça Belediye Başkanı, Datça Protokolü, öğretim elemanları, idari personel ile öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Tören programı, Yüksekokulumuz 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı birincisi Zeynep Adaş tarafından yapılan konuşma ile başladı. 

Ardından açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, "Ülkelerin yoğun rekabet içinde olduğu dünyamızda öne geçmenin ilk koşulu tüm bireylerin sistemli ve iyi bir eğitim sürecinden geçmesidir. Bu çerçevede ülkemizin kalkınması açısından üniversiteler hayati role sahiptir. Mesleki bilgi ve donanımın kazandırılmasının yanında orijinal bir perspektif kazandırma özelliğine sahip olan üniversiteler, gençleri hayata hazırlayan önemli kurumlardır. Bizler de yönetim olarak bu bilinçle gençlerimizi hayata hazırladık. Bu yıl Datça Kazım Yılmaz MYO öğrencileri kazandıkları ödül, kupa madalyalar ile devamlı göğsümüzü kabarttılar gururumuz oldular. Bu vesile ile onlarla ne kadar kıvanç duyduğumu ve bazılarının aramızdan ayrılacak oluşundan kaynaklı hüznümü ifade etmek isterim. Ancak biliyorum ki onlar dünyanın neresine giderlerse gitsinler uluslararası arenada rekabet edebilecek ve öne geçeceklerdir. Ve bizler hiçbir zaman ayrılmıyoruz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ömrünüzün sonuna kadar sizlerin üniversitesidir.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Yüksekokulumuzda  dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve mezuniyet belgesi takdimi yapıldı. Tören, öğrencilerin katılımcılar ile birlikte mezuniyet heyecan ve mutluluklarını keplerini havaya atarak taçlandırmaları ile son buldu.


Son Güncelleme Tarihi : 30.05.2019 09:59:29 Okunma Sayısı : 191

Son Haberler
>